روزنوشت های جانبازی

دست نوشته های یک جانباز وبگرد

چهارشنبه 31 خرداد‌ماه سال 1385 ساعت 01:36 ب.ظ

اعتراض جانبازان شاغل به اجرای نادرست قانون حالت اشتغال

 
اعتراض جانبازان شاغل به اجرای نادرست قانون حالت اشتغال از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران
 
 

جانبازان شاغل در ادارات دولتی به اجرای نادرست و تبعیض آمیز قانون حالت اشتغال از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعتراض دارند و آن را فاقد وجاهت قانونی می دانند.

 

پس از تصویب قانون حالت اشتغال مستخدمین شهید و جانباز از کار افتاده و مفقودالاثر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی از سوی مجلس شورای اسلامی در سال 1372 بنیاد جانبازان وقت با تفسیری غلط از این قانون، حقوق و مزایای جانبازان شاغل در ادارات دولتی را قطع کرد که این مسئله مشکلات زیادی را در زندگی آنان پدید آورد.

به طوری که این مسئله همواره محل نزاع میان بنیاد و جانبازان شاغل بوده است.

 

جانبازان شاغل در ادارات دولتی به اجرای نادرست و تبعیض آمیز قانون حالت اشتغال از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعتراض دارند و آن را فاقد وجاهت قانونی می دانند.
بنیاد جانبازان وقت با تفسیری غلط از قانون حالت اشتغال مستخدمین شهید و جانباز از کار افتاده و مفقودالاثر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، حقوق و مزایای جانبازان شاغل در ادارات دولتی را قطع کرد که این مسئله مشکلات زیادی را در زندگی آنان پدید آورد.

 

به همین علت تعدادی از جانبازان شاغل در ادارات دولتی با طرح شکایت در دیوان عدالت اداری به تفسیر غیرحقوقی بنیاد جانبازان از قانون حالت اشتغال اعتراض کرده و دیوان نیز با استناد به تفسیر این قانون از سوی معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری، اقدام به صدور رأی به نفع جانبازان شاغل و محکومیت بنیاد به پرداخت حقوق و مزایای جانبازی آنان کرده است.

 

اگر چه بنیاد به انحاء مختلف تاکنون سعی کرده است از اجرای این احکام استنکاف ورزد. اما دادگاه تجدیدنظر دیوان دوباره این آراء را تایید و بنیاد را ملزم به اجرای احکام صادره کرده است. همچنین سازمان بنیاد شهید و
 امور ایثارگران به رغم اصلاح تفسیر قانون حالت اشتغال توسط معاونت حقوقی و امور مجلس دادگستری و
احکام صادره از سوی دیوان عدالت اداری، همچنان از پرداخت حقوق و مزایای تعداد زیادی از جانبازان شاغل خودداری می کند و در این باره رفتار دوگانه و تبعیض آمیزی را در پیش گرفته است.
به طوری که اخیرا" یکی از مسئولان رده بالای این سازمان در واکنش به اعتراض یک تشکل جانبازی، وابسته به جانبازان نابینا، به این رویه بنیاد، علت آن را کمبود بودجه اعلام کرده و اظهار داشته است: در صورتی که اعضای این تشکل به سایر جانبازان هفتاد درصد اطلاع ندهند، هر ماه حقوق و مزایای ده نفر از آنها را دوباره پرداخت خواهد کرد و تاکنون نیز مستمری چند نفر از آنها را برقرار ساخته است.