X
تبلیغات
رایتل
سرباز مصدوم بازی سپاهان، جانباز شد - روزنوشت های جانبازی

روزنوشت های جانبازی

دست نوشته های یک جانباز وبگرد

دوشنبه 19 فروردین‌ماه سال 1387 ساعت 09:58 ق.ظ

سرباز مصدوم بازی سپاهان، جانباز شد

خبر این بود

رئیس جمهوری کشورمان در نامه ای به رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دستور رسیدگی به درخواست مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در خصوص پیشنهاد صدور حکم جانبازی برای سرباز احمدی را صادر کرد

اما بازتاب های این خبر که در قسمت نظرات سایت ها آمده است:

سلام
اهمیت توجه به وضع سرباز احمدی بر هیچ کس پوشیده نیست اما افراط در این کار هم تبعات بسیاری خواهد داشت. آیا تمام سربازانی که در طول خدمت خود دچار آسیب می شوند از همین امکانات برخوردارند؟؟
آیا پرداخت دیه، پرداخت جریمه توسط باشگاه سپاهان، صدور حکم کارمندی برای ابن سرباز در باشگاه سپاهان، و جانباز محسوب شدن ایشان تناسبی با میزان مجروحیت ایشان دارد؟؟
و از همه مهمتر اینکه در این بین آیا یک حکم برای مسئولین نیروی انتظامی اصفهان صادر شده و کسی از آنها بابت اینکه سربازی که آموزش ندیده و دارای تجهیزات مناسب نیست را به عنوان گارد حفاظت به ورزشگاه فرستاده اند بازخواست نموده است؟؟؟

رسیدگی به وضعیت سرباز مذکور جای تشکر دارد ولی آیا نسبت به جانبازان و ایثارگران هم همینقدر دست و دلبازی و توصیه پذیری وجود دارد ؟

▪ اگه واقعا راست میگن و می خوان به وظایفشون عمل کنن برن به اونایی برسن که یه روز جون و جوونیشونو گذاشتن کف دستشون و به خاطر ما و وطنشون رفتن جلوی گلوله و حالا با بدنها یا روانهای پرپر شده کنج خونه هاشون موندن و هیچ کس حالشونو نمیپرسه... یه جانباز موجی می شناسم که هر بار خونواده ش به بنیاد مراجعه کردن نه تنها هیچ کاری براشون نکردن بلکه هر دفعه از درصد جانبازیش کم کردن!!! آخرسر هم گفتن بدنش سالمه اصلا جانباز نیست...افسوس...

▪ خبر راخواندم هم خوشحال شدم هم ناراحت .خوشحال از دست ودلبازی احمدی نژاد ناراحت از غربت دوستانم که دو ماه پیش در پاکسازی میادین مین پیرانشهر دچار حادثه انفجار مین شد وبینایی خود را از دست داد ومیگفت هنوز بنیاد زیر بار نرفته که ما را جز جانبازان حساب کند...

▪ هیچ یک از رزمندگان 8 سال دفاع مقدس تا کنون برای حضور در جبهه پولی از دولت و هیچ جای خاصی دریافت نکرده اند و همچنین با توجه به این که اکثر ایثار گران و جانبازان که از خانواده سطح پائین و متوسط جامعه هستند و زندگی ساده ای دارند تا کنون بابت از دست دادن دست ، پا ، چشم و ... هیچ گونه خسارتی دریافت نکرده ان و تا کنون خیلی از ایثارگران که بار ها شیمیایی و مجروح شده اند با توجه به شرایط معنوی و خاص زمان جنگ که به دنبال جهاد بودن نه جمع آوری مدارک و صورت سانحه موفق نشده اند احراز جانبازی خود را ثابت کنند ولیکن چرا سرباز با توجه به دریافت کامل دیه و درمان رایگان به راحتی او را جزءجانبازان به حساب می آید !!!؟؟