X
تبلیغات
رایتل
خودروسازان خارجی دربه‌در دنبال جانبازان ایرانی - روزنوشت های جانبازی

روزنوشت های جانبازی

دست نوشته های یک جانباز وبگرد

پنج‌شنبه 24 اردیبهشت‌ماه سال 1388 ساعت 12:40 ق.ظ

خودروسازان خارجی دربه‌در دنبال جانبازان ایرانی

بگزارش فاش نیوز


شرکت های بزرگ خودروسازی جهان رقابت شدیدی را برای استفاده از معافیت های گمرکی واردات خودروی جانیازان آغاز کرده اند.
در پی مصوبات اخیر هیأت دولت برای بهره مندی جانبازان از معافیت گمرکی واردات خودرو ، اخیراً نمایندگی های انحصاری شرکت های معتبر خودروساز خارجی در کشورمان طی مکاتباتی از مسئولان و نهادهای ایثارگری خواسته اند جانبازان را برای خرید محصولات شرکت های متبوع شان ترغیب نمایند. نمایندگی های مذکور در مکاتبات خود اعلام کرده اند حاضرند علاوه بر معافیت گمرکی متعلقه ، تخفیف های ویژه ای نیز در خصوص قیمت خودروهای تولیدی خود به جانبازان کشورمان بدهند.
گزارش های رسیده از دستگاه های دولتی و عمومی حاکی است ، تقریباً تمامی نهاد ها ، وزارتخانه ها و سازمان های دولتی دعوت نامه های نمایندگی های انحصاری شرکت های خودروسازی جهان که همگی متضمن تشویق و ترغیب جانبازان برای خرید محصولات این شرکت هاست را دریافت کرده اند.
شرکت های خودروسازی خارجی در این رقابت شدید برای جلب جانبازان واجد شرایط  استفاده از معافیت گمرکی ، رقم های مختلفی را برای تخفیف های ویژه اعلام کرده اند که حداقل آن 5 درصد قیمت تمام شده است.
پیش بینی می شود با توجه به وضعیت رکود حاکم بر فعالیت های اقتصادی دنیا ، طی روزهای آینده رقابت شرکت های خارجی برای به دست گرفتن بازار جدید ایجاد شده ایران (جانبازان مشمول معافیت گمرکی) بیش از پیش تشدید خواهد شد و هر یک از این شرکت ها برای عقب نماندن از رقابت ، امتیازات و تخفیف های بالاتری را اعلام خواهد کرد.