X
تبلیغات
رایتل
چند سوال در باره لغو تسهیلات واردات خودرو - روزنوشت های جانبازی

روزنوشت های جانبازی

دست نوشته های یک جانباز وبگرد

چهارشنبه 30 اردیبهشت‌ماه سال 1388 ساعت 11:22 ب.ظ

چند سوال در باره لغو تسهیلات واردات خودرو

یکی از خوانندگان وبلاگ که جانباز 60% هستند متن زیر را برای ما ارسال کردند:

هیئت وزیران در جلسه مورخ 11/12/87 بنا به پیشنهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران و به استناد اصل 138 قانون اساسی مجوز واردات خودرو برای جانبازان زیر هفتاد درصد با معافیت از پرداخت سود بازرگانی حسب درصد جانبازان را تصویب نمود . مقدمات این مصوبه توسط دستگاههای ذیربط و جانبازان درحال پیگیری بود که هیئت وزیران در جلسه مورخ 20/2/88 بنا به پیشنهاد بنیاد شهید و امورایثارگران و به استناد اصل 138 قانون اساسی مصوبه قبلی خود را لغو نمود .

حال چند سوال مطرح می شود و متولیان امر علی الخصوص بنیاد باید پاسخگو باشد :
1- چرا حیثیت و اعتبار جانبازان اینگونه به بازی گرفته می شود ؟
2- در قوانین مرتبط با ایثارگران چنین وضعی به یک فرهنگ تبدیل شده است که جز تخریب چهره ایثارگران در جامعه چیزی را دنبال نمی کند . مسئولیت آن بر عهده کیست ؟
3- چگونه می شود یک مصوبه حدود دو ماه قبل با پیشنهاد دستگاه ذیربط و حسب اصل 138 قانون اساسی به تصویب می رسد و درست با همان استدلال لغو می شود . پاسخگو کیست ؟
4- چرا بنیاد شهید و امور ایثارگران این پیشنهاد را می دهد و چرا آن را پس می گیرد ؟ چه اهدافی را دنبال می کنند ؟
5- آیا متولیان در بنیاد متوجه این اقدام خود هستند که چنین با اعتبار جانبازان بازی می کنند . چه توجیهی برای این اعمال دارند ؟
6- اگر مصوبه قبلی کار دقیق کارشناسی داشته است چرا با گذشت حدود دو ماه آن را لغو می کنند ؟
7- آیا این نوع تصمیم گیری ها نشانه آشفتگی در بنیاد شهید و امورایثارگران نیست که آقایان نمی دانند چه کنند ؟ یا مطلب دیگری در میان است ؟
8- نه فقط این قانون که لایحۀ جامع خدمات رسانی ، قانون حالت اشتغال ، آیین نامۀ کمیسیون پزشکی و ... در بنیاد دستخوش این اعمال سلیقه و عدم کارشناسی هاست . چه کسی مسئول است ؟
9- رییس بنیاد طی پنج سال گذشته نتوانسته وضع موجود را حفظ کند بلکه عقب گرد هم داشته است . چرا ایشان همچنان بر مسند مدیریت است ؟
10- رئیس جمهور محترم چرا افراد لایق تری را برای رسیدگی به امور ایثارگران انتخاب نمی کند ؟