روزنوشت های جانبازی

دست نوشته های یک جانباز وبگرد

جمعه 30 مرداد‌ماه سال 1388 ساعت 12:24 ب.ظ

معرفی وبلاگ جانبازان - بنیش اجتماعی

معرفی وبلاگ بینش اجتماعی 

 

وبلاگ بینش اجتماعی توسط  برادر جانباز نخاعی علیرضا قاسم اویسی نوشته می شود. 

 

ایشان که دارای مدرک فوق لیسانس جامعه شناسی و محقق موسسه مطالعات و تحقیقات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران است. 

 

از دیدگاه جامعه شناسی به تحلیل مسائل اجتماعی و سیاسی جامعه و بخصوص جامعه جانبازی می پردازد. 

 

برای ایشان در این راه آرزوی موفقیت داریم. 

 

یکی از نوشته های ایشان: 

 

 

حال با شناخت موقعیت دو جناح چپ و راست به سوال اصلی برمی گردیم. اینکه  جامعه جانبازان  و جایگاه آنان در این خصوص کجاست؟به نظر می رسد در این باب می توان جامعه جانبازان را به سه طیف عمده تقسیم بندی کرد:

1-  گروهی که متمایل به جناح چپ بوده و نسبت به عملکرد جناح راست دلخوشی چندانی ندارند اینان معتقدند جناح راست تا کنون توجهی جندانی به نیازها و کرامت جانبازان نداشتند چرا که آنان مدعیند ما خود در زمره ایثارگرانیم.  باز آموزی و باز تولید ارزش های دینی از جمله درخواست های اینان بوده و تعامل با غرب را مفید می دانند اقلیتی از جانبازان در این گروه قرار دارند.

2-  گروه دوم  که متمایل به جناح راست می باشند به جانبازان ارزشی معروفند اینان معتقد به  ارزش های اصیل دینی بوده و غالبا نسبت به جناح چپ انتقادات جدی دارند. لازم به ذکر است که طیف قابل توجهی از جانبازان در این قالب قرار می گیرند. از جمله ویژگی های این گروه می توان به پایین بودن سن، تحصیلات کمتر (به جز حوزویان)، و درامد پایین تر اشاره کرد.

 ۳-  گروه سوم جانبازانی هستند که در حالت برزخ و  بلاتکلیفی بسر می برند اینان جناح راست را به جهت عملکرد ضعیف و همچنین جناح چپ را به دلیل تضعیف ارزش های دینی مورد سرزنش قرار می دهند در نظر این طیف از جانبازان هیچ یک از این دو جناح ارزش حمایت ندارند و هر یک به دنبال منافع شخصی و یا گروهی خود می باشند باید گفت بنظر می رسد اکثریت جانبازان در زمره این گروه قرار دارند از خودبیگانگی، گوشه گیری، انزوا، و بحران هویت از جمله آسیب هایی است که این گروه را تهدید می کند.

نکته اخر اینکه واقعا جایگاه و پایگاه واقعی جانبازان به عنوان (قهرمانان ملی و دینی) در این آشفته بازار کجاست؟؟؟

 

برای خواندن متن کامل این نوشته اینجا کلیک کنید