X
تبلیغات
رایتل
نامۀ سرگشادۀتشکل های ایثارگری به رئیس مجلس - روزنوشت های جانبازی

روزنوشت های جانبازی

دست نوشته های یک جانباز وبگرد

چهارشنبه 30 دی‌ماه سال 1388 ساعت 05:49 ب.ظ

نامۀ سرگشادۀتشکل های ایثارگری به رئیس مجلس

 

 

فاش نیوز - درپی خروج مجدد طرح خدمات رسانی به ایثارگران ازدستور رسیدگی صحن علنی مجلس شورای اسلامی که برای چندمین بارصورت گرفته وبیش از ده سال تصویب آن را بطور مشکوکی به تأخیر انداخته است،تعداد زیادی از تشکل های ایثارگری(خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران) با ارسال نامه ای سرگشاده به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستارتعیین تکلیف فوری آن شدند.  

 

 

دربخشی ازاین نامه که خطاب به دکتر "علی لاریجانی"رئیس مجلس شورای اسلامی نوشته شده آمده است : گویا اراده ای قوی وجود دارد که مانع از تصویب قوانین حمایتی ایثارگران شود و متأسفانه ایجاد این موانع در مجلس هشتم شورای اسلامی که داعیۀ اصول گرایی و دفاع از ارزش ها را دارد کمتر ازماسبق نبوده است   

 

 

 

متن کامل نامه سرگشادۀ تشکل های ایثارگری به ریاست مجلس شورای اسلامی بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای لاریجانی ،ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

بیش از ده سال است ایثارگران در پیچ و خم دیدگاه های غلط عده ای از نمایندگان و هیئت رئیسۀ مجلس گرفتارند . از ابتدای برنامۀ سوم که بحث "لایحه جامع خدمات رسانی" به ایثارگران با هدف بهبود ارائۀ خدمات مطرح شد ، متأسفانه سنگ اندازی ها و مانع تراشی ها آغاز گردید.

گویا اراده ای قوی وجود دارد که مانع تصویب قوانین حمایتی ایثارگران شود و متأسفانه ایجاد این موانع در مجلس هشتم شورای اسلامی که داعیه اصول گرایی و دفاع از ارزش ها را دارد کمتر از ماسبق نبوده است .

جناب آقای لاریجانی

آیا وقت آن نرسیده با خانه تکانی تفکرات بسته و منجمد آن عده ای که در مجلس برای تصویب لایحه و طرح مانع تراشی می کنند به رسالت انقلابی - اسلامی خود عمل نمایید و با اجازه بررسی طرح مصوب کمیسیون اجتماعی مجلس در صحن به تشویش ها پایان دهید؟ واقعاً ده سال برای رسیدگی کفایت نمی کند . مجلس ششم و هفتم با کوتاهی خود و عدم انجام رسالت انقلابی در قبال ایثارگران از وظایف قانونی خود شانه خالی کردند و اکنون این موضوع به مجلس هشتم رسیده است که شما رئیس آن هستید . نگذارید در مجلس نهم که شاید شما رئیس آن نباشید ایثارگران به بی تعهدی مجلس هشتم مانند دو مجلس قبلی یقین کنند .

آقای لاریجانی

وقت آن رسیده از بهانه جویی های بی مورد که از زبان برخی نمایندگان و اعضای هیئت رئیسه شنیده می شود و هربار به بهانه ای در رسیدگی به طرح با سنگ اندازی تأخیر ایجاد مینمایند پاسخی روشن و شفاف دهید. یک روز بنام بار مالی ، روزی دیگر بنام عدم توجیه قانونی بر ارجاع لایحه از مجمع به مجلس و . . . شیطنت هایی دیده می شود که شایستۀ مجلسی که شما رئیس آن هستید نیست .

آقای لاریجانی

ایثارگران با صبر و متانت همه بی برنامه گی ها راتحمل کردند و برای حفظ ارزش ها همچنان مقاوم ایستاده اند و عدم رسیدگی ها و بی توجهی ها خللی در ارادۀ آنان وارد نمی کند ، اما از شما و نمایندگان دلسوز انتظار این بی توجهی ها نمی رود . جوانمردانه مصوبۀ خود را با نگاه کارشناسی به پایان برسانید ، این همه تأخیر جایز نیست .

جناب آقای لاریجانی

اقدام شما و هیئت ریئسه درعدم رسیدگی به مصوبۀ کمیسیون اجتماعی در صحن خلاف قانون و جلوگیری ازحق است . لذا توصیه می شود به قانون برگردید و با لطایف الحلیل بدنبال توجیه قانونی اقدام خود و هیئت رئیسه نباشید .

جناب آقای لاریجانی

مایه تاسف است که با گذشت بیش از سی سال از انقلاب ، ایثارگران قبل از پیروزی انقلاب و بعد از آن ، در انتظار تصویب قانون باشند . این دندان لق را بکنید و کار را یکسره کنید . نه این ایثارگران سزاوار این بازی ها هستند و نه انقلاب تحمل این بی تدبیری ها را دارد .

آقای لاریجانی

اگر قراربود قوانین یا تصمیماتی درجهت منافع نمایندگان به مانند قضیه یکصد میلیون تومان تصویب شود آیا تحمل یک روز تأخیر را داشتید ؟!

آقای لاریجانی

متأسفانه اقدامات شما این توهم را در جامعه ایجاد نموده که همۀ امکانات در اختیار ایثارگران است و طوری بر طبل رسوایی بارمالی می کوبید که گویا کل بودجۀ کشور باید در اختیار ایثارگران قرار گیرد . قدری واقع بین باشید و با اعزام کارشناسان خبره وضعیت رسیدگی به ایثارگران را بررسی نمایید تا سرانه خدمات ایثارگران در گروه های مختلف برای شما مشخص شود . مطمئن باشید شرمنده خواهید شد .

آقای لاریجانی

بعنوان آخرین پیام به شما و نمایندگان محترم اعلام می نماییم با حسن نیت به موضوع ایثارگران بپردازید و با توهمات خود ساخته و استناد به آمار و اطلاعات غلط افراد بی هویت تصمیم نگیرید و بدانید فداکاری ایثارگران برای دنیایشان نبوده که بخاطر آن به هر خفتی تن دهند. اما ایثارگران عدالت را آرمان الهی می دانند که برای تحقق آن هر گونه جانفشانی را خواهند نمود . لذا توصیه می شود با مراجعه به بیانات امام راحل (ره ) و مقام معظم رهبری دربارۀ ایثارگران ،از سخنان گهربار این عزیزان بعنوان معیاری در تدوین قوانین و مقررات حمایتی ایثارگران استفاده کنید . ما تشکل های ایثارگری مصرانه خواستار خاتمه دادن به موضوع رسیدگی به طرح خدمات رسانی هستیم و در صورت ادامه قصور و کوتاهی ازراه های دیگری مطالبه به حق خودرا پی گیری خواهیم کرد.

1- مجمع فرزندان شاهد ایران اسلامی

2- انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان

3- شورای عالی راهبردی امورجانبازان

4- خانه نور ( گروه پیگیری امور جانبازان نابینا )

5- گروه پیگیری امور جانبازان دو پا قطع

6- گروه پیگیری امور جانبازان نخاعی

7- هیئت عاشقان قمر بنی هاشم ع جانبازان

8- هیئت جانبازان امام مهدی عج

9- هیئت نور الائمه (س) متعلق به جانبازان ورزمندگان