روزنوشت های جانبازی

دست نوشته های یک جانباز وبگرد

دوشنبه 5 بهمن‌ماه سال 1388 ساعت 03:12 ب.ظ

پشت پرده فاش نیوز

چند روز پیش وقتی که سایت های خبری را مرور می کردم چشم خورد به خبری با عنوان


" چه کسانی پشت صحنه تخریب مهندس مشایی هستند؟" در کنار این تیتر در لوگویی نام فاش نیوز آمده بود. تعجب کردم آیا این در مورد سایت فرهنگ ایثار و شهادت فاش نیوز خودمان است.


تعجببم بیشتر شد هنگامی که متن خبر را خواندم که صبحت از رانت خواری سایت و بودجه کلان سایت و در نهایت وعده افشاگری در باره عقبه فکری دست اندارکاران سایت کرده بود.


در افکار خود به گذشته برگشتم و دغدغه های دور و نزدیکم


از همان ابتدای مجروحیت همیشه دغدغه فکریم این بود که چرا ما ایثارگران و بخصوص جانبازان  تربیونی برای انعکاس خواسته ها و نظرات خود نداریم و نمی توانیم آنچه خود فکر می کنیم و آنچه خود می خواهیم بیان کنیم و به گوش دیگران برسانیم.


با رواج اینترنت در ایران و راه افتادن موضوع وبلاگ و وبلاگ نویسی تلاش کردم در این وادی قدم گذارم و با شناخت این ابزار و تسلط به آن، آن را در خدمت جانبازان و ایثارگران درآورم.


بحمدالله از پس از چند تجربه ناتمام، این وبلاگ را با نام روزنوشت های جانبازی در سال 84 درست کردم و بحمدالله بمدت 4 سال است که حیاتش استمرار دارد.


اما هنوز وجود یک سایت خبری که با داشتن یک هویت مستقل و ساختار مشخص و معلوم و مستقل بعنوان یک خبرگزاری ایثارگران و جانبازان فعالیت کند بشدت احساس می شد.


برحسب احساس این ضرورت و نیاز بود که سایت فاش نیوز به همت برادر ارجمند ما دکتر رحمانی و کمک برادر عزیز شاعر و نویسنده توانا آقای بهروز ساقی که هر دو از جانبازان 70% قطع نخاعی می باشند راه اندازی شد.


مدتی پیش به دیدار این دوستان در محل استقرار سایت فاش نیوز رفتم. در یک طبقه از ساختمان استیجاری به دو میز و دو کامپیوتر و چند صندلی  و دو نفر جانباز ویلچیری که از صبح تا دیر وقت تمام کارهای سایت را از کسب خبر تا تنظیم و ارسال و.... خود به تنهایی انجام می دهند.

و تمام هزینه های جاری نیز از محل جیب مبارک تامین می کنند.


با داشتن این ذهنیت و اطلاع از وضعیت سایت فاش نیوز بود که با خواندن خبر سایت حقیقت نیوز به یک باره جا خوردم.


آیا دوست عزیز ما آقای رحمانی و ساقی رانت خوارند؟ و کو آن بودجه قابل توجه که این دو جانباز به چنین زحمت و مشقت در بر پا نگه داشتن این سایت نیفتند.


با وجود برخی از انتقاداتی که به برخی از اخبار و خط مشی های سایت فاش نیوز بعنوان یک جانباز و بعنوان کسی که چندین سال است کار رسانه ای می کند دارم ولی حمله برخی از اغیار را به سایتی که توانسته در این مدت کوتاه انعکاس دهنده خوبی از نظرات و خواسته های ایثارگران و جانبازان باشد را روا نمی دانم


برادران  جانباز ساقی و رحمانی! در جهت این رسالتی که بر دوش گرفته اید و می خواهید بعنوان یک سایت خبری افکار ، نیازها و خواسته های جانبازان و ایثارگران را به گوش جامعه و مسئولین برسانید برای شما آرزوی موفقیت می کنم

مطمئن باشید که جامعه ایثارگری پشتیبان شما و اجر شما در نزد خدا محفوظ خواهد بود.

همچنان که امیدوارم با توجه با انتقادات و تذکرات مشفقانه جانبازان و ایثارگران روز بروز در پربار شدن سایت کوشاتر باشید.