روزنوشت های جانبازی

دست نوشته های یک جانباز وبگرد

سه‌شنبه 7 اردیبهشت‌ماه سال 1389 ساعت 09:54 ق.ظ

مراکز درمانی ویژه جانبازان در سال 89 احیا می شوند

مسوول پایش سلامت بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: احیای کلینیک های تخصصی ویژه درمان جانبازان یکی از اولویت های مهم بنیاد شهید در بخش پایش سلامت در سال جاری است." حمیدرضا حبیب اللهی " روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار داشت: این کلینیک ها به منظور جلوگیری از تغییر پی در پی پزشک از سوی جانبازان و تخصصی تر شدن درمان انها، راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه طبق یک پژوهش هر اولیا شاهد و ایثارگر بین هشت تا 15 قلم دارو دارد، افزود: این امر به دلیل تغییر پی در پی پزشک ها و تجویز دارو های جدید از سوی پزشکان مختلف است.
حبیب الهی با اشاره به اینکه در هر کلینیک تخصصی یک متخصص داخلی به عنوان دبیر حضور دارد، اضافه کرد: فوق تخصص قلب یا ریه، متخصص ارتوپدی یا طب توانبخشی، متخصص روان پزشکی و یک مددکار برای پیگیری کار های خانواده شاهد و ایثارگر از جمله پزشکان حاضر در کلینیک های تخصصی هستند.
مسوول پایش سلامت بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: اکنون در 16 مرکز استان کشور کلینیک های تخصصی ویژه درمان جانبازان و خانواده شهدا فعال شده و امسال قصد داریم سایراستان ها را نیز به این کلینیک ها مجهز کنیم.
حبیب اللهی تصریح کرد: اکنون در تهران بیمارستان مصطفی خمینی "ره"به صورت خاص و بیمارستان خاتم الانبیا"ص" به صورت غیر اختصاصی به جانبازان و خانواده های شاهد و ایثارگر اختصاص دارد.
وی ادامه داد: به علت بهره مندی عموم مردم از این امکانات، کلینیک بیمارستان خاتم الانبیا به کلینیک سالمندی تبدیل شده است و همه مردم می توانند از این امکانات استفاده کنند.