X
تبلیغات
رایتل
رسانه ملی چه مشکلی با جانبازان دارد - روزنوشت های جانبازی

روزنوشت های جانبازی

دست نوشته های یک جانباز وبگرد

شنبه 15 خرداد‌ماه سال 1389 ساعت 06:37 ب.ظ

رسانه ملی چه مشکلی با جانبازان دارد

رسانه ملی چه مشکلی با جانبازان دارد؟


مراسم بیست و یکمین سالگرد حضرت امام که مقارن بود با برگزاری نماز جمعه به امامت رهبر معظم انقلاب با شکوه فراوان و با حضور میلیونی امت حزب اله برگزار شد.


جانبازان نیز بر طبق سنوات گذشته حتی بیشتر از سالهای گذشته در مراسم حضوری چشمگیر داشتند این در حالی بود که ستاد برگزاری مراسم  عملا می خواست مانع حضور جانبازان در مراسم شود ولی بدنبال پیگیری انجمن جانبازان نخاعی و رسانه ای کردن این موضوع و با پیگیری که از سوی بیت رهبری صورت گرفت این ممانعت رفع شد.


جانبازان، بخصوص جانبازان ویلچری بصورت جمعی و انفرادی با همه ناتوانی های جسمی شان با وجود موانع فیریکی که در مسیر داشتند و با همه سخت گیری های امنیتی به وظیفه دینی و ملی خود عمل کردند و حضوری فعال در این مراسم داشتند.


اما دریغ و افسوس از انعکاس حتی گوشه ای از این حضور در رسانه ملی و دیگر رسانه های خبری و خبرگزاری ها


این تاسف نه از باب اینست که چرا تصویر من جانباز از رسانه ملی پخش نشده و اینکه خیلی خاطر خواه پخش تصاویر خود از رسانه های خبری باشیم .


بلکه از این باب است که به نمایش گذشتن تصاویر حضور جانبازان کسانی که که در عمل ایستادگی و عزم خود را برای پاسداری و صیانت از نظام مقدس جمهوری نشان داده و اکنون با وجود همه ناتوانی ها و مشکلات جسمی در صحنه های دفاع از انقلاب و مراسمات ملی مذهبی رسمی کشور حضور فعال دارند  بهترین نماد پشتوانه مردمی نظام است.


دیروز هیچ صحنه ای از حضور عزیزان جانبازان در رسانه ملی ندیدم حتی به قدر حقوق شهروندی مان


این در حالیست که شب پیش رسانه ملی یک گزارش مبسوط از حضور چند معلول ترکیه ای در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی - ویا مقابل منزل سفیر رژیم صهیونیستی - پخش کرد و در چند بخش خبری نیز مجددا تکرار کرد.


همان لحظه به یاد مراسم و تظاهرات سال گذشته جانبازان در اعتراض  به حملات رژیم صهیونیستی به غزه افتادم


جانبازان با وجود سوز شدید سرما که برای وجودشان سهم مهلک است بر خود فرض دانستند که در مقابل دفتر سازمان ملل حضور یافته و فریاد حمایت از مردم مظلوم غزه را سر دهند

با وجود همه اطلاع رسانی و هماهنگی که صورت گرفته بود تنها چند تصویر کوتاه در عرض چند ثانیه از رسانه ملی پخش شد.


مسئولین محترم خبر رسانه ملی در مقابل اعتراض انجمن جانبازان استدلال می کردند که "باکس خبری ما بیش از این جای پخش ندارد"


آیا در گزارش اعتراض معلولین ترکیه ای باکس تان بیشتر شده بود و یا برای شما مرغ همسایه غاز است.


جناب آقای ضرغامی


چنانکه که در نامه چندی پیش انجمن جانبازان نخاعی به حضرتعالی آمده است جانبازان ازنحوه عملکرد رسانه ملی در انعکاس اخبار و رویدادهای جامعه ایثارگری و جانبازی بشدت ناراحتند .

و برای آنان سوالات جدی مطرح شده است که آیا واقعا دستورالعمل و بخشنامه ای برای نادیده گرفتن و عدم انعکاس اخبار مربوط به جامعه ایثارگری وجود دارد و یا این نحوه رفتار با جانبازان و ایثارگران حاصل کج سلیقگی مسئولین مربوطه در واحد مرکزی خبر و شبکه خبر است.


جناب آقای ضرغامی افکار عمومی جامعه جانبازی منتظر جواب شما و تصحیح رفتار رسانه ملی بخصوص در بخش های خبری آنست.در این رابطه بخوانید:


بی توجهی صدا و سیما   به جانبازان تا به کی؟


نامه سرگشاده یک جانباز به مهندس ضرغامی


شعری که رهبر انقلاب گفتند آن را خوشنویسی کنید


تجمع اعتراض آمیز ایثارگران مقابل سازمان صدا و سیما برگزار شد


کوتاهی صدا و سیما در برابر جانبازان شیمیایی


رپرتاژ تبلیغی برنامه گفتگوی خبری 20/30


بازتاب خبر تحصن ایثارگران مقابل صدا و سیمااعتراض ایثارگران به صدا و سیما