X
تبلیغات
رایتل
شرایط جدید کسر از خدمت فرزندان جانبازان - روزنوشت های جانبازی

روزنوشت های جانبازی

دست نوشته های یک جانباز وبگرد

یکشنبه 6 تیر‌ماه سال 1389 ساعت 12:25 ب.ظ

شرایط جدید کسر از خدمت فرزندان جانبازانشرایط جدید کسر از خدمت فرزندان جانبازان
وی ، این کاهش خدمتی را برابر مصوباتی اعلام کرد که در چند سال اخیر از سوی این ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شده است .

ایرنا: مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح گفت : فرزندان جانبازان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به ازای هر یک درصد جانبازی پدر، 21 روز از خدمت وظیفه آنان کسر می شود.

سرتیپ دوم پاسدار "موسی کمالی " افزود : همچنین فرزند رزمندگان دوران جنگ تحمیلی نیز به ازای هر ماه سابقه جبهه، 18 روز از خدمتشان کسر خواهد شد .

وی در مورد فرزندان اسرای جنگ تحمیلی نیز خاطر نشان کرد : فرزندان این افراد نیز به ازای هر ماه اسارت 15 روز از زمان خدمت سربازیشان کم می شود .

مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح ،‌بسیجیان را نیز جزو کسری خدمت ها اعلام کرد و گفت: بسیجیان فعال نیز به ازای هر سال عضویت در بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، 45 روز تا سه ماه از مدت خدمت سربازی آنان کسر می شود .

وی تصریح کرد : حداکثر مدت زمان کسری خدمت این دسته از افراد 9 ماه خواهد بود.

وی، این کاهش خدمتی را برابر مصوباتی اعلام کرد که در چند سال اخیر از سوی این ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شده است .

به گفته کمالی، تاکنون افراد پس از اعزام به خدمت سربازی ،‌اقدام به گرفتن مدارک در این رابطه می کردند که این امر مشکلاتی را برای ستاد کل نیروهای مسلح و این افراد ایجاد می کرد .

وی در ادامه افزود : بر اساس تصمیم های اتخاذ شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح مقرر شدافراد قبل از اعزام به خدمت با مراجعه به پلیس به اضافه 10 مدارک خود را در این زمینه ارایه کرده و مدت کسری خدمت آنان محاسبه و در پرونده شان درج می شود .

کمالی ، افراد مشمول این طرح را بین 150 تا 200 هزار نفر اعلام کرد و گفت: مشمولان باید در مدت زمان مقرر شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح برای اخذ دفترچه اعزام به خدمت مراجعه و نسبت به محاسبه مدت زمان کسر خدمت اقدام کنند.

وی تاکید کرد : برای مشمولان غایب تسهیلاتی در نظر گرفته نمی شود .