X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
استراتژی استکبار جهانی در رابطه با انقلاب مردم لیبی - روزنوشت های جانبازی

روزنوشت های جانبازی

دست نوشته های یک جانباز وبگرد

سه‌شنبه 17 اسفند‌ماه سال 1389 ساعت 09:14 ب.ظ

استراتژی استکبار جهانی در رابطه با انقلاب مردم لیبی

استراتژی استکبار جهانی در رابطه با انقلاب مردم لیبی:


تداوم کشتار و خونریزی در لیبی برای مهیا شدن زمینه حضور نظامی در لیبی


در حالیکه نبرد بین انقلابیون لیبی با دولت قذافی همچنان تداوم دارد و اکثر شهرهای لیبی در دست مخالفان رژیم حاکم است، دیکتاتور لیبی با اتکا بر تجهیزات نظامی برتری که در اختیار نیروهای نظامی هوادارش قرار دارد و با بکارگیری نیروهای مزدور خارجی که به استخدام درآورده، به کشتار مردم در شهرهای مختلف پرداخته است. این در حالیست که نیروهای مسلح مردمی مخالف قذافی عموما نیروهای آموزش ندیده و بی تجربه ای هستند که تجهیزات نظامی ابتدایی در اختیار دارد.

این در حالی است که قدرتهای خارجی و غربی عملا برای مقابله با این کشتار بی رحمانه هیچ اقدامی نمی کنند و رسانه های بیگانه در تلاش هستند با طرح سناریوهای پیش رو و ارائه تجزیه و تحلیل های گوناگون "فضای افکار عمومی جهان را آماده دخالت نظامی غرب" کنند.


دلایل علاقمندی غرب بسرکردگی آمریکا برای حضور در لیبی:


کشور لیبی دارای موقعیت ویژه اقتصادی، استرتژیکی و ژئوپلیتکی است که استکبار جهانی را به طمع انداخته به بهانه کنترل اوضاع لیبی در آنجا مداخله کند. برخی از این ویژگی ها:


- لیبی دارای منابع نفتی گسترده می باشد. نفت لیبی دو مزیت اقتصادی خاص دارد یک - نفت این کشور جزء سبکترین و بهترین منابع نفتی جهان می باشد دوم: نزدیکی به مراکز مصرف در کشورهای صنعتی اروپایی و آمریکا 

- کشور لیبی دارای وسعت سرزمینی است و بزرگترین کشور در شمال آفریقا با جمعیت کم

- لیبی در مرکز تحولات و خیزش های مردمی درمنطقه در همسایگی تونس مراکش الجزایر  و بویژه مصر قرار دارد حضور در این منطقه تسلط غرب را بر تحولات را بیشتر  و بهتر میکند.


- لیبی از طریق دریا در همسایگی (نزدیکی) اسرائیل قرار دارد. روی کارآمدن دولتی مخالف غرب و دولتی که موجودیت اسرائیل  را برسمیت نشناسد مسلما موجودیت و امنیت اسرائیل را نهدید خواهد کرد و این چیزی نیست که برای آستکبار جهانی به سرکردگی آمذیکا تحمل پذیر باشد


این اهمیت استراتژیکی و ژئوپلیتیکی و همچنین اقتصادی؛ استکبار جهانی به سرگردگی آمریکا را ترغیب می کند   برای تسلط و کنترل بیشتر  تحولات منطقه و حفظ و حراست از "ناموس خود، اسرائیل"  حضور نظامی و فیریکی در منطقه داشته باشد.


به نظر می رسد وظیفه رسانه های بیگانه در این مقطع زمانی با تاکید بر "القای پیدایش گرداب خون در لیبی با تداوم کشتار غیر نظامیان" و "پیچیده و خطرناک شدن اوضاع منطقه با طولانی شدن و تداوم بحران لیبی "،


القای وضعیتی است که افکار عمومی جهان را آماده و حتی طالب دخالت نظامی غرب بسازد.