X
تبلیغات
رایتل
بازتابهای سخنان یک کاندیدای جبهه اصول گرایی علیه جانبازان - روزنوشت های جانبازی

روزنوشت های جانبازی

دست نوشته های یک جانباز وبگرد

یکشنبه 12 اسفند‌ماه سال 1386 ساعت 10:33 ب.ظ

بازتابهای سخنان یک کاندیدای جبهه اصول گرایی علیه جانبازان

سخنان الیاس نادران نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی و کاندیدای جبهه متحد اصول گرایی برای انتخابات دوره هشتم مجلس در همایش انتخاباتی این جبهه که در آن همایش  جانبازان را به زیاده خواهی متهم کرده بود ناراحتی و دلخوری خانواده معظم ایثارگران را موجب شده و واکنش منفی آنان را در مقابل لیست انتخاباتی جبهه متحد اصول گرایی بعنوان حامیان انتخاباتی وی برانگیخته است.

بعنوان مستندترین نمونه بازتابهای منفی این سخنان و موضع گیری در بین ایثارگران و جانبازان نظرات نوشته شده در ذیل خبر سایت الف در باره این همایش و سخنان نادران می تواند قابل توجه باشد:

الهیاری 2008-03-01 21:40:43| 

آقای نادران برای من مهم این نیست که چه گفته ای و چرا گفته ای برای من درد آور این است که چرا به خودت اجازه داده ای با این فرهنگ راجع به پاره های تن ما صحبت کنی . من بعنوان مادر دو شهید و یک جانباز قطع نخاعی تو را نمی بخشم

بهمن - بعید نبود 2008-02-24 07:16:46| 

به نظر من اتفاق عجیبی نیفتاده است.
اگر روزی شعار دوستان این بود که وضع معیشت مردم بهبود بیاید، علتش آن بود که جریان اصولگرایان رقیبی جدی روبروی خود می دید.
حالا که رقیبی در مقابل نیست چه دلیلی دارد که دوستان دل جمعی از پاکترین فرزندان این مملکت را شاد کنند؟

یک جانباز 2008-02-24 10:25:39| 

سایت محترم الف

با تشکر از عنایت ویژه شما به ایثارگران و جانبازان که نشان می دهد که حالا که جانبازان برای دفاع از حق قانونی خود تلاش می کنند چون برای شما و جناح طرفدار شما اثرات منفی دارد و فریاد دادخواهی آنان باعث می شود شما نتوانید چون گذشته از آنان برای بالا رفتن از پله های قدرت از آنان بهره ببرید با شانتاژ خبری در این خبر اعلام می کنید جانبازان خواستار سه حقوق هستند.
کدام سه حقوق ؟

آنچه که تحت عنوان حق پرستاری می دهند و حق ایثارگری که بدلیل وارد شدن ضایعه جسمی باید بدهند که نمی دهند مانند دیه ای است که بر فرد صدمه دیده در یک تصادف از سوی صذمه زننده پرداخت می شود در جایی که صدمه زننده یک کشور خارجی دولت مکلف است دیه افراد صدمه دیده را پرداخت کنند که عنوان مستمری ایثارگری بدان تعلق می گیرد.
حال اگر جانبازی با همه نا توانی جسمی مشغول بکار شود حق ایثارگری را که دولت بدلیل صدمات وارده جسمی باید بپردازد نمی دهند حالا شما بفرمائید سه حقوق
سایت الف برای ساختن این خبر دروغ باید استغفار کند و الیاس نادران یا فهم درستی از مفاهیم حقوق و مستمری ایثار ندارد و یا بر اساس منافعی دیگر اینچنین موضع گیری می کند
خداوند به اشان فهم درست بدهد

دامرودی 2008-02-24 12:21:51| 

جناب آقای نادران - اقتصاد ان گرامی

تنها یک سوال از شما دارم آیا شما که نماینده مجلس هستید و در فیش حقوقی تان یا خارج از آن از مزایای متنوع و مختلف دریافت می کنید که عمدتا نیاز هم هست مانند هزینه های اداره دفتر یا حق مسکن بدین معناست که شما سه یا چند حقوق دریافت می کنید یا صرفا ردیف هایی از یک حقوق می باشد حال شما که دکترای اقتصاد دارید بما بگوئید حق پرستاری یا ایثارگری که صرفا ردیفی از یک فیش حقوقی محسوب می شود و برای تعدیل دریافتی خلق شده است معنای سه حقوق می دهد.
حال اگر بر اساس توانایی های فردی و منطبق با قانون مجلس که 12 سال پیش به تصویب رسیده و به تایید شورای نگهبان رسیده است در جایی شاغل شویم زیاده خواهیم؟
قابل ذکر است که قانون نه تنها استخدام جانبازان را منع نکرده است بلکه حمایت هم کرده است لطف کنید قبل از هر مصاحبه ای در قوانین موجود غور نمائید و سپس زحمت حرف زدن به خود بده

محمد 2008-02-24 13:16:27| 

بهتر است آقایانی که به سفر اروپایی با هزینه دولت می روند کمی به جای تفریح، امکاناتی را که کشورهایی مثل استرالیا، آلمان، انگلیس، کره و حتی کشوری مثل مالزی که معلول جنگی هم ندارد... به جانبازان و معلولان میدهند را ببینند و بفهمند که آنها که دم از اسلام نمی زنند چگونه به این قشر خدمت رسانی میکنند! سوال من از آقای نادران این است که هزینه تبلیغاتی شما را چه کسی پرداخت میکند!

جانباز 2008-02-24 15:00:19| 

خبر شما بسیار مغرضانه و علیه جانبازان تنظیم شده است.به نظر می رسد نه شما و نه اقای نادران درک درستی از انچه در لایحه امده ندارید. زیرا بیش از بیست و پنج ماده از این لایحه دارای اشکالات اساسی است که برخی از انها حقوق انسانی ایثارگران و جانبازان را پایمال می کند - چه برسد به چندرغاز مستمری که بنیاد میپردازد. البته سه تا حقوقی که اقای نادران مدعی است من نمی گیرم شاید خودشان دریافت می کنند ؟

بی ادعا - اصولگرایان آنچنانی؟ 2008-02-24 18:27:04| 

این آقای فلان کجا جانباز شده ؟
دانشگاه هاوائی؟
من تعجبم از جانبازان است که اصلا چرا در چنین جلساتی شرکت میکنند؟
آیا طرح مشکلات جانباز در جلسات آنچنانی که برای جمع آوری رای تشکیل میشود ، نباید آقای فلان را عصبانی کند و درون واقعیش را نشان دهد؟البته که ... .
این آقا برود وهزینه های از کار افتادگی جانبازان ومخارج دوا و درمانشان را هم یا برای خودش بگیرد و یا قطعش کند که عقده هایش شاید کمی فروکش کند.
طرف حساب جانبازان فقط خداست و مطمئنم و مطئن باشید که همو جواب جانباز و آن کسان دیگر را میدهد . صبر و سکوت پیشۀ جانباز است. والسلام

حمید جانباز - راجع به نظراقای نادران 2008-02-25 12:43:21| 

نظراتی را که اقای نادران مطرح نمودند نظراتی کاملا غیر کاشنا سی بوده وایشان یک طر فه قاضی رفته اند تنها به این موضوع اشار ه مینمایم که لیس للا نسان الا ما سعی ولازم به ذکر است که دیوان عدالت اداری بر خلاف نظر ایشان ارای بسیاری صادر نموده است

محمد رضا - کجا جانبازان 3 تا حقوق میگیرند ؟ 2008-02-25 13:16:16| 

جناب آقای نادران کاش لحظه ای خود را یک جانباز قطع نخاع از گردن فرض میکردید و یا چشمان خود را یک هفته با دستمال می بستید ، تا جانبازی را احساس کنید .آیا شما حاضرید که هر دو پای شما از بیخ بیخ قطع باشد ، انگشتان دست راستتان هم قطع باشد ، از قفسه سینه هم دو دنده را بیرون کشیده باشند و از سن 15 سالگی به مدت 26 سال هم روی ویلچر بنشینید و خوشحال باشید که شما نشسته اید تا دیگران سر پا باشند به خدا اگر بگوئید آری من شک میکنم ، مشکل مملکت ما این نیست که یک جانباز 2 یا 3 حقوق میگیرد ، به شما توصیه میکنم به سراغ مفاسد اقتصادی و مفاسد اجتماعی که کشور را دارد تباه میکند بروید آنجا چیزهائی دستگیرتان میشود ، من از شما به عنوان یک جانباز هفتاد در صد از صدام میگذرم ولی از شما نمیگذرم ، خدا هم از شما نگذرد .

جانبازی قطع نخاع 2008-02-25 13:30:02| 

من از بیگانکان هرگز ننالم که با من هرچه کرد آن اشنا کرد.

فقط می توانم بگویم متاسفم! آقای نادران که مثل جانبازان قطع نخاع ها و دیگر دوستان جانباز مشکل ندارند از همه مواهب زندگی لذت کافی را می برند و حق هم دارند اینگونه بگویند! آیا شما هیچ فکر کرده اید که جانبازان علاوه بر اینکه مشکلات آدمهای معمولی را یدک می کشند مشکلات خاص خود را هم دارند؟ باور بفر مائید اگر دنیا را هم به ما بدهند برای ما جانبازان به اندازه پشیزی ارزش ندارد. دعا کنید که ماجانبازان هم زودتربه خیل دیگر دوستان شهیدمان بپیونندیم تا شاهد این مسائل از زبان افراد به ظاهردوست نباشیو وددیگر اقایان برای دادن حقوق به این قشر اینقدر بد اخلاقی نکنند.

ناشناس 2008-02-26 09:14:48| 

مایه تاسف است که ایشان عمدا یا سهوا آمار و اطلاعات غلط ارایه کرده اند و با شبهه افکنی بدبینی را در جامعه ترویج کرده اند جواب ادعاهای باطل وسخنان بی اساس ایشان که به دلیل عدم اطلاع می باشد تهیه و برای ایشان وعموم اعلام خواهد شد. و از ایشان جهت مناظره درحضور مطبوعات مردم و ایثارگران دعوت میکنم تا با ارایه قوانین و استدلالات کافی سخنان ایشان به نقد کشیده شود از خداوند متعال مسئلت دارم که این سخنان از روی حسن نیت بیان شده باشد و ایشان بازیچه عده ای نشده باشند. یوسف مجتهد رییس دفتر مطالعات راهبردی بنیاد شهید و امور ایثارگران

سید 2008-02-26 09:59:47| 

[جناب آقای نادران با شناختی که از شما وخانواده شما دارم این مطالب بی پایه واساس بعید بود فکر میکنم در یک بازی سیاسی ‌که بدنبال بدبین کردن ایثارگران از دولت ومجلس قرار گرفته اید ردپای این موضوع همان به چالش کشاندن لایحه جامع خدمات رسانی به ایثارگران می باشد خط تضعیف دولت خدمت گزار می باشد .

میم ت - دروغ چرا ؟ 2008-02-26 11:17:54| 

جناب آقای نادران طوری رفتار کنید و کنیم تا مردم حتی در بدترین شرایط اجتماعی و اقتصادی آن مقدار امنیت و آرامش خود را از بابت خون شهید و ایستادگی آزادگان و ایثار جانبازان بدانند از حضرتعالی خواهش میکنم هر چند خود نیز در کسوت جانبازی میباشید یک روز به آسایشگاه های امام خمینی و یا شهید بهشتی ویا آسایشگاه جانبازان اعصاب و روان صدر بروید و یک روز نه بیشتر با آنان زندگی کنید بخداوندی خدا اگر راضی باشید یک بند از انگشتانتان را جدا کنند و به شما به جای آن دنیا را به شما بدهند به عنوان جانبازی که کمیسون پزشکی این مملکت 95 درصد جانبازی دارم خطاب به شما میگویم :

اگر دینم اسلام نبود و مرادم امام نبود و مریدم آیت الله خامنه ای نبود به 26 سال نشستن روی ویلچر خود شک میکردم آقا جان مشکل مملکت ما این نیست بروید دنبال اشتغال جوان ازدواج جوانان برخورد با مفسدان اقتصادی نه آزاد کردن قلیان سنتی در قهوه خانه ها و ممنوع کردن قلیان میوه ای و هزاران مشکل و دغدغه دیگر که شما رها کرده اید و به جانبازان که تمام هستی خود را برای این نظام و این کشور داده اند ایراد میگیرید طوری سخن نگوئید که به مردم القاء شود که تمام امکانات این مملکت مال قشر ایثارگر است اگر برای اینجانب جنگ در سال 61 تمام شد برای همسر و فرزندانم و نسل های بعد از من تمام ناشدنی است از حیث صبر و شکیبائی منظورم است .

ناشناس 2008-02-26 12:49:49| 

ابتداءً از مطالعه متن خبر، همسو با آقای نادران فکر می‌کردم که این زیاده‌خواهی است و خیلی تأسف خوردم؛ اما اظهارنظرها بیانگر آنند که ایشان خلط مبحث نموده و عناوین مندرج در یک فیش حقوقی را ـ که چه بسا برای جبران نقیصه‌ها و وضعیت خاص جانبازان پرداخت می‌شود ـ حقوق مستقل به حساب آورده و عنوان "سه حقوق" را مطرح کردند. از عزیزان جانباز خصوصاً فارغ‌التحصیلان رشته حقوق استدعا دارم موضوع را با دید حقوقی و کارشناسی بررسی نموده و با اطلاع‌رسانی مناسب از عزت و شرف جانبازان عزیزمان دفاع کنند.
م. غلامی ـ رزمنده و فارغ التحصیل حقوق

سیدرضاسیدرضایی - تفسیردیگری از عدالت

...

در پایان نیز سخن کوتاه دیگری با آقای نادران!

جانبازان ، به زیاده خواهی متصف نمی شوند ، چرا که ایثار گری مقارن آن نیست و اساسا" کسانی که بیش از حقوق مقرر در قانون می خواهند ، از چارچوب ایثارگری خارجند.
نیز در مقام اعطای تسهیلات و امکانات به طلایه داران عرصه ی جهاد و شهادت نباید از سه برابر شدن اعتبارات گفت !
من به عنوان برادر 2 شهید و یک جانباز که خود نیز مفتخر به ثبت نام در جریده ی مشعشع جانبازانم عرض می کنم که شاید این افزایش اعتبارات ، منجر به گسترش سازمان عریض و طویل بنیاد بوده باشد ! و حقیقت آن است که اقدامات مخلصانه ی شما در مجلس هفتم به رضایتمندی خانواده ی بزرگ ایثارگران منتج نگردیده است و تصدیق می فرمایید که میزان ، در ارزیابی کار های انجام شده ، رضایتمندی ایثارگران است و چنانچه بخش وسیعی از این عزیزان به علت شدت مشکلات تحمیلی به آنان ، خواستار قوانین ساعی دیگری باشند ، لزوما" در ورطه ی زیاده خواهی گرفتار نشده اند.

محسن - کدام 3 حقوق 2008-02-26 14:46:35| 

[جناب آقای نادران
1- حق پرستاری ویژه همسران ویا افرادی می باشد که 24 ساعته درخمت جانبازان میباشند.
2-مستمری ویژه کلیه جانبازان میباشد.
3-اینکه اینجانب قطع نخاع میباشم و با همین شرایط نیز ادامه تحصیل داده ومشغول به کارشده ام وبابت زحماتم حقوق میگیرم زیاده خواه هستم .
لطفا حقوقهای دریافتی خودتان را بیان فرمایید.؟

با سلام به تمامی بازدیدکنندگان الف :

نمیدانم چرا بعضی از مسئولین مملکتی به مجرد اینکه گروهی از مردم خصوصا قشر جانباز و ایثارگر که در زمان انقلاب و جنگ تحمیلی بدو ن هیچ چشم داشتی جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و جز به دفع فتنه و دفاع از وجب به وجب این سرزمین به چیز دیگری فکر نمیکردنند تا صحبت از حق و حقوق نه بالاتر از مردم میکنند بلافاصله انگ : جمع شما برای نظام تهدید است و یا جانبازان زیاده خواه هستند و یا مطالبه فراقانونی جانبازان را میزنند .

جناب آقای دکتر الیاس نادران :

فراموشمان نشود که 8 سال تمام مردم ایران در جنگ تحمیلی شرکت داشتند و ایثار و فداکاری کردند ایکاش تمامی جانبازان به خیل عظیم شهدا میپوستند تا دگر زیاده خواه نباشند البته زیاده خواهی ما فقط و فقط گرفتن صبر جزیل از سوی حضرت حق به خودمان و خانواده هایم میباشد تا بتوانیم در این جامعه وا نفسا چند سالی عمر کنیم و به دیدار دوستان شهیدمان بشتابیم .

...ادامه

ناشناس 2008-02-28 10:33:56| 

جنا ب دکتر نادران در دادن خدمات به جانبازان تبعیض وجود دارد مثلا بعضی از کارمندان بنیاد شهید دو حقوق میگیرند وجانبازانی داریم که اصلا هیچ حقوق ودریافتی ندارند بهتر است بجای این حرفها به همه جانبازان حقوق ایثارگری بدهیم و زمینه اشتغال آنان را هم فراهم کنیم نه مثل تبصره 6 که جانبازان را خانه نشین میکند واین خود تبعات دارد در دنیا هزینه میکنند اشتغال ایجاد میکنند درایران هم بنیاد شهید وامورایثارگران هزینه میکند تا جانبازان خانه نشین شوند. برای خدمت به این عزیزان بیائید ببینید در دنیا بی ادعاچه میکنند ماهم حداقل همان کارها را بکنیم اقای نادران اگر خواستید کارشناسانی هستند که الفبای خدمت به ایثارگران را به شما بگویند ودر آخر از شما می خواهم به این قشراحترام بگذارید در آخر بنده بعنوان یک جانباز هیچ امکاناتی نمیخواهم والحمدالله نیاز ندارم و اینها را گفتم تا بدانید تا بحال کاری نکردید وازاین به بعد فکری کنید باتوجه به اینکه جانباز قبل از انقلاب هستید.

MRTPMTPM@GMAIL.COM 2008-02-28 11:03:10| 

با سلام :

اربعین حسینی را به تمام مسلمانان جهان خصوا مردم سرفراز ایران تسلیت عرض میکنم .

جناب آقای نادران برادر و دوست گرامی که در رزمندگی و جانبازی و اعتقادات و . . . وجوه مشترکی داریم استفاده از کلماتی مانند زیاده خواهی و فراتر از قانون ، من جلوی این زیاده خواهی را میگیرم در شان و منزلت نه شماست و نه قشر ایثار گر .
در سال 60 هنگامیکه این جانب 15 یا 16 سال بیشتر نداشتم به ندای هل من ناصرا ینصرونی حضرت امام لبیک گفتم و به جبهه های حق علیه باطل اعزام شدیم و آینده که چه میشود و چه میشویم برایمان اصلا مهم نبود ولی این باور را داشتیم که بعد از اتمام جنگ با سپری شدن روز ها و سال ها که 19 سال آن را پشت سر گذاشته ایم خیلی از ارزشهای جامعه به قول اون وری ها آپ دیت و به روز میشود و شاید ارزشی ضد ارزش شود که باز هم برایمان مهم نیست .

سوالات اینجانب از حضرتعالی این است :

که چرا در 15 یا 16 سالگی زیاده خواه نبوده ام ؟

چرا بعد از 26 سال مانوس بودن با ویلچر زیاده خواه شده ام ؟

چه کسانی و چه سیستمی مرا زیاده خواه کرده است ؟

به خداوندی خدا اگر این کلمه بکار برده حضرتعالی را به رفراندوم افرادی که شاید به زعم عده ای از شماها هیچ وجوه اشتراکی بین من و شما ندارند بگذاریم قطعا و صد در صد به شما خرده خواهند گرفت .

و سوال آخر اینکه چرا در این زمان که انتخابات هشتمین دوره مجلس را داریم ما زیاده خواه شده ایم ؟
بابا توی این مملکت یک ورزشکار در مسابقه ای با رقیب خود که اسرائیلی است بازی نمیکند و مبالغ آنچنانی میگیرد و در مراسم های متعددی از او تجلیل میشود (که ما ایثارگران نیز ایشان را تحسین میکنیم ) آنوقت ما زیاده خواه میشویم .
فرازی از وصیت نامه حضرت امام خمینی را برایتان ارسال میکنم یا شاید فراموشتان شده باشد :

۰۰۰ ادامه

ارادتمند شما و تمام ایرانیان : میم . ت

جانباز - خدا به دادتان برسد 2008-02-28 19:04:20| 

جناب آقای نادران

من فکر میکنم شما زندگی مرفهی داشته باشید!

فرزندان شما در رفاه کامل به سر میبرند!

شما در حالت خوش خیالی این حرها را زدید!

شما هرگز در میان جانبازان قرار نخوهید گرفت!

راستی شما ماهیانه چقدر حقوق می گیرید؟

تصور این است که ایشان آنقدر در رفاه بوده اند که آگر هم جانباز
بوده اند مرجعه ای به بنیاد نداشته اند!

بسیاری از دانشجویان من فرزندان جانبازان میباشند . آنها آینده سازان این کشور خواهند بود بگذار آنها به جاباز بودن پدرانشان افتخار کنند.

آنها این مطالب را خوشایند آینده خویش نمدانند!

سر انجام این فرمایشات بد بینی است ! که البته کار خود را کرده اید

جاباز و عضو هیت علمی دانشگاه

ناشناس 2008-02-28 19:10:49| 

سلام به اقای نادران بگویید شما این نام و نشان و نماینده بودنتان را به بهانه همین جانبازی بدست اورده اید حالا که به مقام و منصب رسیده اید به بقیه پشت می کنید و اینطور جبهه گیری میکنید چرا این را هم بدانید از زمانی که شما در این مقام منصوب شده اید درصد جانبازان روز به روز به بهانه های مختلف کم می شود خیلی از جانبازان الان بدون درصد هستند چون در زمان جنگ با صداقت بودنند و حاضر نمی شدند جبهه و جنگ را ترک کنند و حاضر به رفتن به بیمارستان نمی شدند اما امروز در اثر همان درد و رنجها و موج انفجارها مشکلات فراوانی دارند و حتی اثرات شیمیایی امروزه داره نمایان میشه اما چون هیچ گونه مدرک بالینی در زمان جنگ ندارند از هیچگونه مزایایی بهره مند نیستند چون شما قانون کاغذ بازی تصویب کرده اید اینا هم ندارند چه باید کرد حالا هم اونا که چندر قاضی برای امرارومعاش فرزندان خود دریافت میکنند هم شما میگویید زیاده خواهی خیلی ممنون این دست مریزاد به جانبازان است که شما نثار انها میکنید

[جانباز 70% 2008-02-28 23:32:18| 

جناب نادران شما به چه حقی دارید اینگونه حرف می زنید. مگر شما وکیل جانبازان هستید؟جانبازان زیاده خواه نیستد امثال شما زیاده خواه هستند که به هیچ چیزی قانع نیستید و برای پست و مقام حاضرید تما م ارزشها را زیر سئوال ببرید.شما که قطع نخاع نیستید و ذره ای از مشکلات آنان را ندارید. سوال من از شما این است که شماچند از چند جا حقوق می گیرید؟ حقوق مجلس، حقوق جانبازی، حقوق استادی دانشگاه، و.......... برای شما متاسفم. خواهشمندم خود را از خیل عظیم جانبازان درمند ودرد کشیده جدا نمایید و شما از ما نیستید وکالت مجلس شما را عوض نموده است و این مقامها ارزشی ندارد و زود گذر است و هم خودم هم خانواده برای خودمان متاسفیم که دور قبل به شما رای داده ایم

ناشناس 2008-02-29 08:48:15| 

با سلام آقای نادران چرا در بازی مدیریت بنیادشهید و دیگران افتاده اید بیائید خدماتی را که بنیاد به ایثارگران میدهد برسی کن قطعا مطالب خود وخط تقابل ایثارگر در مقابل دولت را متوجه خواهید شد .ما از آقای رئیس جمهور می خواهیم به وضع ایثارگران وبنیاد شهید وامور ایثارگران رسیدگی کنند.