X
تبلیغات
رایتل
مصوبه معافیت گمرکی واردات خودرو جانبازان 70 درصد ابلاغ شد - روزنوشت های جانبازی

روزنوشت های جانبازی

دست نوشته های یک جانباز وبگرد

زریبافان در مصاحبه با خبرگزاری فارس اعلام کرد:


مصوبه معافیت گمرکی واردات خودرو جانبازان 70 درصد توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد


مسعود زریبافان در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان این که این مصوبه از تاریخ 10اسفند 88 قابل اجرا است، اظهار داشت: با توجه به ایراداتی که مجلس شورای اسلامی به اجرای این مصوبه وارد کرد، این موارد در هیئت دولت مورد بررسی مجدد قرار گرفت و بعد از تأیید نهایی توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.


وی با اشاره به موافقت‌نامه هیئت دولت افزود: از آنجا که جانبازان 70 درصد برای تهیه خودرو مورد نیاز خود، ممکن است با مشکلات مالی مواجه باشند، بنیاد شهید و امور ایثارگران درصدد است تا طرح ویژه‌ای را با همکاری وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت صنایع و معادن و وزارت بازرگانی اجرا کند تا همه جانبازان 70 درصد از این تسهیلات بهر‌ه‌مند شوند.


به گزارش «توانا»،‌ بر اساس مصوبه هیئت وزیران، ورود خودروهای ویژه جانبازان 70 درصد (تا سقف 7 هزار و 928 نفر) و قطعات و لوازم مربوط، مشروط به عدم انتقال به غیر، ظرف 5 سال و عدم امکان برخورداری از سایر مزایا و تسهیلات مربوط به خودرو جانبازان در آینده با بهره‌مندی از معافیت‌ها و احقاق شرایطی مجاز است.


این مصوبه در خصوص شرایط احقاق معافیت گمرکی خودرو جانبازان آورده است: خودروهای وارداتی از پرداخت سود بازرگانی خودرو و تجهیزات مربوط ویژه جانبازان دو پا یا دو دست قطع از مچ و قطع نخاع تا سقف 400 میلیون ریال و در مورد خودرو و تجهیزات مورد نیاز ویژه دیگر جانبازان 70 درصد تا سقف 300 میلیون ریال به ازای هر دستگاه خودرو و قطعات و تجهیزات مربوط معاف هستند.


در ادامه این تصویب نامه آمده است: خودروهای وارداتی از شرایط مقرر در تصویب‌نامه‌های شماره 92308/ت/40587 ک مورخ 7 شهریور 1387 (با حذف تبصره 2 بند 3 آن) و شماره 51215/ت 135ک مورخ 9 تیر 1387معاف هستند.


این مصوبه می‌افزاید: به منظور تأمین خودروهای جانبازان، ورود قطعات و تجهیزات مورد نیاز خودروسازان داخلی با استفاده از معافیت موضوع جزء یک بند الف با تشخیص و تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران مجاز است.